INA300AIDGSR
Manufacturer:
Texas Instruments
Part Number:
INA300AIDGSR
Category:
Current Regulation/Management
Description:
IC CURRENT SENSE 10VSSOP
Manufacturer :
Texas Instruments
Category :
Current Regulation/Management
Accuracy :
Current - Output :
Function :
Current Sense
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status :
Active
Sensing Method :
High/Low-Side
Supplier Device Package :
10-VSSOP
Voltage - Input :
2.7V ~ 5.5V