LTC1735IF#PBF
Manufacturer:
Linear Technology
Part Number:
LTC1735IF#PBF
Description:
HIGH EFFICIENCY SYNCHRONOUS STEP
Manufacturer :
Linear Technology
Clock Sync :
No
Control Features :
Enable, Power Good, Soft Start
Duty Cycle (Max) :
99.4%
Frequency - Switching :
300kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Phases :
1
Package / Case :
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package :
20-TSSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V ~ 30V