TL5001IPG4
Part Number:
TL5001IPG4
Description:
IC REG CTRLR BUCK/BST/FLYBK 8DIP
Duty Cycle (Max) :
100%
Frequency - Switching :
20kHz ~ 500kHz
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Serial Interfaces :
Supplier Device Package :
8-PDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.6V ~ 40V