TPS40100RGETG4
Part Number:
TPS40100RGETG4
Description:
IC REG CTRLR BUCK 24QFN
Control Features :
Current Limit, Frequency Control, Power Good, Soft Start, Tracking
Duty Cycle (Max) :
Frequency - Switching :
100kHz ~ 600kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
24-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Serial Interfaces :
Supplier Device Package :
24-VQFN (4x4)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 18V