S-8541C25FN-IIKT2G
Part Number:
S-8541C25FN-IIKT2G
Description:
IC REG CTRLR BUCK 8MSOP
Control Features :
Enable
Duty Cycle (Max) :
100%
Frequency - Switching :
300kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-LSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Product Status :
Obsolete
Serial Interfaces :
Supplier Device Package :
8-MSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.5V ~ 10V