CS5421GDR16
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
CS5421GDR16
Category:
DC DC Switching Controllers
Description:
IC REG CTRLR BUCK 16SOIC
Manufacturer :
onsemi
Category :
DC DC Switching Controllers
Clock Sync :
No
Control Features :
Frequency Control
Duty Cycle (Max) :
100%
Frequency - Switching :
150kHz ~ 750kHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Phases :
2
Output Type :
Transistor Driver
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Obsolete
Serial Interfaces :
Supplier Device Package :
16-SOIC
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Buck
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
7.8V ~ 16V