TL5001AQDR
Part Number:
TL5001AQDR
Description:
IC REG CTRLR BCK/BST/FLYBK 8SOIC
Duty Cycle (Max) :
100%
Frequency - Switching :
20kHz ~ 500kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Serial Interfaces :
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.6V ~ 40V