TL5001IPSR
Part Number:
TL5001IPSR
Description:
IC REG CTRLR BCK/BOOST/FLYBK 8SO
Duty Cycle (Max) :
100%
Frequency - Switching :
20kHz ~ 500kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Product Status :
Active
Serial Interfaces :
Supplier Device Package :
8-SO
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.6V ~ 40V