TL5002ID
Part Number:
TL5002ID
Description:
IC REG CTRLR BOOST/FLYBACK 8SOIC
Duty Cycle (Max) :
100%
Frequency - Switching :
20kHz ~ 500kHz
Function :
Step-Up, Step-Up/Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Serial Interfaces :
Supplier Device Package :
8-SOIC
Topology :
Boost, Flyback
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.6V ~ 40V