LTC7802EUFDM-3.3#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
Part Number:
LTC7802EUFDM-3.3#TRPBF
Description:
40V LOW IQ DUAL BUCK CTL W/ 3.3V
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Control Features :
Enable, Frequency Control, Power Good, Soft Start, Tracking
Duty Cycle (Max) :
99%
Frequency - Switching :
100kHz ~ 3MHz
Mounting Type :
Surface Mount, Wettable Flank
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Phases :
2
Package / Case :
28-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package :
28-QFN (4x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 40V