UCC28C56HQDRQ1
Part Number:
UCC28C56HQDRQ1
Description:
AUTOMOTIVE, 30-V, LOW-POWER CURR
Control Features :
Current Limit, Dead Time Control, Frequency Control, Ramp, Soft Start
Duty Cycle (Max) :
100%
Frequency - Switching :
1MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Synchronous Rectifier :
No
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
15.5V ~ 28V