S-8521C25MC-BTKT2G
Manufacturer:
ABLIC
Part Number:
S-8521C25MC-BTKT2G
Category:
DC DC Switching Controllers
Description:
IC REG CTRLR BUCK SOT23-5
Manufacturer :
ABLIC
Category :
DC DC Switching Controllers
Clock Sync :
No
Control Features :
Enable
Duty Cycle (Max) :
100%
Frequency - Switching :
60kHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Phases :
1
Output Type :
Transistor Driver
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Not For New Designs
Serial Interfaces :
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Synchronous Rectifier :
No
Topology :
Buck
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.5V ~ 10V