UCC28C59DR
Part Number:
UCC28C59DR
Description:
INDUSTRIAL, 30-V, LOW-POWER CURR
Control Features :
Current Limit, Dead Time Control, Frequency Control, Soft Start
Duty Cycle (Max) :
50%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
12.5V ~ 28V