BTM7750GXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
BTM7750GXUMA1
Category:
Full Half-Bridge Drivers
Description:
IC HALF BRIDGE DRIVER DSO28
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Full Half-Bridge Drivers
Applications :
DC Motors, General Purpose
Current - Output / Channel :
Current - Peak Output :
12A
Fault Protection :
Over Temperature, Short Circuit, UVLO
Features :
Status Flag
Interface :
Logic
Load Type :
Inductive
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration :
Half Bridge (2)
Package / Case :
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Typ) :
45mOhm LS, 70mOhm HS
Supplier Device Package :
PG-DSO-28
Technology :
DMOS
Voltage - Load :
1.8V ~ 42V
Voltage - Supply :
1.8V ~ 42V