LM25101BMA/NOPB
Part Number:
LM25101BMA/NOPB
Description:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
Current - Peak Output (Source, Sink) :
2A, 2A
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
100 V
Logic Voltage - VIL, VIH :
2.3V, -
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Rise / Fall Time (Typ) :
570ns, 430ns
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
9V ~ 14V