LM25101CSDX/NOPB
Part Number:
LM25101CSDX/NOPB
Description:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 10WSON
Current - Peak Output (Source, Sink) :
1A, 1A
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
100 V
Logic Voltage - VIL, VIH :
2.3V, -
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
10-WDFN Exposed Pad
Rise / Fall Time (Typ) :
990ns, 715ns
Supplier Device Package :
10-WSON (4x4)
Voltage - Supply :
9V ~ 14V