LM25101BSDX/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
Part Number:
LM25101BSDX/NOPB
Category:
Gate Drivers
Description:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 10WSON
Manufacturer :
Texas Instruments
Category :
Gate Drivers
Channel Type :
Independent
Current - Peak Output (Source, Sink) :
2A, 2A
DigiKey Programmable :
Not Verified
Driven Configuration :
Half-Bridge
Gate Type :
N-Channel MOSFET
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
100 V
Input Type :
Non-Inverting
Logic Voltage - VIL, VIH :
2.3V, -
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
10-WDFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Rise / Fall Time (Typ) :
570ns, 430ns
Supplier Device Package :
10-WSON (4x4)
Voltage - Supply :
9V ~ 14V