LM25101AMRX/NOPB
Part Number:
LM25101AMRX/NOPB
Description:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOPWR
Current - Peak Output (Source, Sink) :
3A, 3A
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
100 V
Logic Voltage - VIL, VIH :
2.3V, -
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width)
Rise / Fall Time (Typ) :
430ns, 260ns
Supplier Device Package :
8-SO PowerPad
Voltage - Supply :
9V ~ 14V