LTC3900HS8#PBF
Part Number:
LTC3900HS8#PBF
Description:
IC GATE DRVR LOW-SIDE 8SO
In Stock:
104
Current - Peak Output (Source, Sink) :
2A, 2A
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply :
4.5V ~ 11V