MP18021HN-A-LF-Z
Part Number:
MP18021HN-A-LF-Z
Description:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
Current - Peak Output (Source, Sink) :
2.5A, 2.5A
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
100 V
Logic Voltage - VIL, VIH :
1V, 2.4V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package :
8-SOICE
Voltage - Supply :
9V ~ 18V