LTC3901EGN#PBF
Part Number:
LTC3901EGN#PBF
Description:
IC GATE DRVR LOW-SIDE 16SSOP
Current - Peak Output (Source, Sink) :
2A, 2A
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package :
16-SSOP
Voltage - Supply :
4.5V ~ 11V