IRS2008MTRPBFXUMA1
Part Number:
IRS2008MTRPBFXUMA1
Description:
IC 200V HB GATE DRIVER 14VQFN
Channel Type :
Synchronous
Current - Peak Output (Source, Sink) :
290mA, 600mA
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
200 V
Logic Voltage - VIL, VIH :
0.8V, 2.5V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
14-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Rise / Fall Time (Typ) :
70ns, 30ns
Supplier Device Package :
14-MLPQ (4x4)
Voltage - Supply :
10V ~ 20V