IRS2004PBF
Part Number:
IRS2004PBF
Description:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8DIP
In Stock:
387
Channel Type :
Synchronous
Current - Peak Output (Source, Sink) :
290mA, 600mA
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
200 V
Logic Voltage - VIL, VIH :
0.8V, 2.5V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Product Status :
Last Time Buy
Rise / Fall Time (Typ) :
70ns, 35ns
Supplier Device Package :
8-PDIP
Voltage - Supply :
10V ~ 20V