LM3501TLX-16/NOPB
Part Number:
LM3501TLX-16/NOPB
Description:
IC LED DRIVER RGLTR 400MA 8DSBGA
Current - Output / Channel :
400mA (Switch)
Dimming :
Frequency :
1MHz
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-WFBGA
Supplier Device Package :
8-DSBGA
Voltage - Output :
16V
Voltage - Supply (Max) :
7V
Voltage - Supply (Min) :
2.7V