LM3502ITL-35/NOPB
Part Number:
LM3502ITL-35/NOPB
Description:
IC LED DRVR RGLTR PWM 10TUSMD
Current - Output / Channel :
750mA (Switch)
Dimming :
PWM
Frequency :
1MHz
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
10-WFBGA, DSBGA
Supplier Device Package :
10-TµSMD (1.9x2.07)
Voltage - Output :
35V
Voltage - Supply (Max) :
5.5V
Voltage - Supply (Min) :
2.5V