STP16CP596XTTR
Part Number:
STP16CP596XTTR
Description:
IC LED DRVR LINEAR 50MA 24TSSOP
Current - Output / Channel :
50mA
Dimming :
Frequency :
25MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Voltage - Output :
16V
Voltage - Supply (Max) :
5.5V
Voltage - Supply (Min) :
3V