LM3502SQ-44/NOPB
Part Number:
LM3502SQ-44/NOPB
Description:
IC LED DRV RGLTR PWM 16WQFN
Current - Output / Channel :
750mA (Switch)
Dimming :
PWM
Frequency :
1MHz
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
16-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package :
16-WQFN (4x4)
Voltage - Output :
44V
Voltage - Supply (Max) :
5.5V
Voltage - Supply (Min) :
2.5V