AL5809-60QP1-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
AL5809-60QP1-7
Category:
LED Drivers
Description:
IC LED DRVR LIN PWM 60MA PDI123
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Category :
LED Drivers
Applications :
Automotive
Current - Output / Channel :
60mA
Dimming :
Frequency :
Internal Switch(s) :
Yes
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
POWERDI®123
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PowerDI™ 123
Topology :
Type :
Linear
Voltage - Output :
60V
Voltage - Supply (Max) :
60V
Voltage - Supply (Min) :
2.5V