LC898201RA-NH
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
LC898201RA-NH
Category:
Motor Drivers, Controllers
Description:
IC MTR DRVR BIPLR 2.7-3.6V 64BGA
Manufacturer :
onsemi
Category :
Motor Drivers, Controllers
Applications :
Camera
Current - Output :
200mA, 300mA
Function :
Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
Interface :
SPI
Motor Type - AC, DC :
Brushed DC, Voice Coil Motor
Motor Type - Stepper :
Bipolar
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Half Bridge (14)
Package / Case :
64-TFBGA
Product Status :
Obsolete
Step Resolution :
Supplier Device Package :
64-FBGA (6x6)
Technology :
CMOS
Voltage - Load :
2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V