PTN0.38NP500
Part Number:
PTN0.38NP500
Description:
SLEEVING 3/8" X 500' PINK/NEON
Color :
Pink, Neon
Diameter - Inside, Expanded :
0.500" (12.70mm)
Diameter - Inside, Non-Expanded :
0.375" (9.53mm)
Operating Temperature :
-70°C ~ 125°C
Wall Thickness :
0.025" (0.64mm)