PTN0.38CL500
Part Number:
PTN0.38CL500
Description:
EXPAND SLEEVING 3/8" X 500' CLR
Color :
Clear
Diameter - Inside, Expanded :
0.500" (12.70mm)
Diameter - Inside, Non-Expanded :
0.375" (9.53mm)
Diameter - Outside, Non-Expanded :
Environment Protection :
UV Resistant
Operating Temperature :
-70°C ~ 125°C
Wall Thickness :
0.025" (0.64mm)