UC3902DG4
Manufacturer:
Texas Instruments
Part Number:
UC3902DG4
Category:
Power Management - Specialized
Description:
IC LOAD SHARE CONTROLLER 8SOIC
Manufacturer :
Texas Instruments
Category :
Power Management - Specialized
Applications :
Load Share Controller
Current - Supply :
4mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
2.7V ~ 20V