FAN48632BUC33X
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
FAN48632BUC33X
Category:
Special Purpose Regulators
Description:
IC REG CONV GSM PA 1OUT 16WLCSP
Manufacturer :
onsemi
Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Converter, GSM PA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
16-UFBGA, WLCSP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-WLCSP (1.78x1.78)
Voltage - Input :
2.35V ~ 5.5V
Voltage - Output :
3.3V, 3.49V