LT1581CT7-2.5#06PBF
Part Number:
LT1581CT7-2.5#06PBF
Description:
IC REG CONV PENTIUM 1OUT TO220-7
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-220-7
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
TO-220-7 Flow 6
Voltage - Input :
1.68V ~ 6V
Voltage - Output :
2.5V