RC1587M33
Part Number:
RC1587M33
Description:
IC REG CONV PENTIUM 1OUT TO263-3
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Supplier Device Package :
TO-263-3
Voltage - Input :
5.1V ~ 7V
Voltage - Output :
3.3V