RC1585T15
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
RC1585T15
Category:
Special Purpose Regulators
Description:
IC REG CONV PENTIUM 1OUT TO220-3
Manufacturer :
onsemi
Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Converter, Intel Pentium® II GTL+, Pro
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-220-3
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
TO-220-3
Voltage - Input :
3.3V ~ 7V
Voltage - Output :
1.5V