FAN48632UC33X
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Part Number:
FAN48632UC33X
Category:
Special Purpose Regulators
Description:
2.5 MHZ, 2.0 A PULSED-LOAD SYNCH
Manufacturer :
Fairchild Semiconductor
Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Converter, GSM PA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
16-UFBGA, WLCSP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-WLCSP (1.78x1.78)
Voltage - Input :
2.35V ~ 5.5V
Voltage - Output :
3.3V, 3.49V