LT1580IT7-2.5#PBF
Part Number:
LT1580IT7-2.5#PBF
Description:
IC REG CONV PENTIUM 1OUT TO220-7
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-220-7 Formed Leads
Supplier Device Package :
TO-220-7
Voltage - Input :
1.79V ~ 6V
Voltage - Output :
2.5V