LT1580IR-2.5#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
Part Number:
LT1580IR-2.5#TRPBF
Category:
Special Purpose Regulators
Description:
IC REG CONV PENTIUM 1OUT D2PAK-7
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Converter, Intel Pentium®
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
7-DDPAK
Voltage - Input :
1.79V ~ 6V
Voltage - Output :
2.5V