BD35390FJ-E2
Part Number:
BD35390FJ-E2
Category:
Special Purpose Regulators
Description:
IC REG CONV DDR 1OUT 8SOP-J
Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Converter, DDR Bus Termination Regulator
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package :
8-SOP-J
Voltage - Input :
2.7V ~ 5.5V