NCV97200MW33R2G
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
NCV97200MW33R2G
Category:
Special Purpose Regulators
Description:
IC PMIC MULTI-OUTPUT 20QFNW
Manufacturer :
onsemi
Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount, Wettable Flank
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
20-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
20-QFNW (4x4)
Voltage - Input :
4.1V ~ 40V
Voltage - Output :
3.3V, 5.5V