LT1580IR-2.5#PBF
Part Number:
LT1580IR-2.5#PBF
Description:
IC REG CONV PENTIUM 1OUT D2PAK-7
In Stock:
50
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Supplier Device Package :
7-DDPAK
Voltage - Input :
1.79V ~ 6V
Voltage - Output :
2.5V