LM3704XCMM-308/NOPB
Manufacturer:
National Semiconductor
Part Number:
LM3704XCMM-308/NOPB
Category:
Supervisors
Description:
LM3704 RESET IC / VOLTAGE SUPERV
Manufacturer :
National Semiconductor
Category :
Supervisors
DigiKey Programmable :
Not Verified
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Voltages Monitored :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TJ)
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Package / Case :
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status :
Active
Reset :
Active Low
Reset Timeout :
140ms Minimum
Supplier Device Package :
10-VSSOP
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Voltage - Threshold :
3.08V