MAX6807XR46-T
Part Number:
MAX6807XR46-T
Category:
Supervisors
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8UMAX
Category :
Supervisors
DigiKey Programmable :
Not Verified
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Voltages Monitored :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Package / Case :
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status :
Active
Reset :
Active High
Reset Timeout :
30µs Typical
Supplier Device Package :
8-µMAX
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Voltage - Threshold :
4.6V