BD87A41FVM-TR
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
Part Number:
BD87A41FVM-TR
Category:
Supervisors
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8MSOP
In Stock:
72
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Category :
Supervisors
DigiKey Programmable :
Not Verified
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Voltages Monitored :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Output :
Open Drain or Open Collector
Package / Case :
8-VSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Product Status :
Active
Reset :
Active Low
Reset Timeout :
Adjustable/Selectable
Supplier Device Package :
8-MSOP
Type :
Watchdog Circuit
Voltage - Threshold :
4.1V