URP1C681MNN1012U
Part Number:
URP1C681MNN1012U
Description:
CAP ALUM POLY 680UF 20% 16V T/H
Capacitance :
680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.531" (13.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
5.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V