TLS810C1EJV33XUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
TLS810C1EJV33XUMA1
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA DSO8
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Control Features :
Reset
Current - Output :
100mA
Current - Quiescent (Iq) :
10 µA
Current - Supply (Max) :
15 µA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
PSRR :
60dB (100Hz)
Supplier Device Package :
PG-DSO-8
Voltage - Input (Max) :
42V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.65V @ 100mA