IFX20002MBV33HTSA1
Part Number:
IFX20002MBV33HTSA1
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 30MA SCT595-5
Current - Output :
30mA
Current - Supply (Max) :
5.2 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
PSRR :
60dB (100Hz)
Supplier Device Package :
PG-SCT595-5-2
Voltage - Input (Max) :
45V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.3V @ 20mA