TLE42994GMV33XUMA1
Part Number:
TLE42994GMV33XUMA1
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA DSO14
Control Features :
Enable, Reset
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
100 µA
Current - Supply (Max) :
2 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
PSRR :
66dB (100Hz)
Supplier Device Package :
PG-DSO-14
Voltage - Input (Max) :
45V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V