TLE4299GV33XUMA1
Part Number:
TLE4299GV33XUMA1
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA DSO8
Control Features :
Reset
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
105 µA
Current - Supply (Max) :
2 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
PSRR :
66dB (100Hz)
Supplier Device Package :
PG-DSO-8-3
Voltage - Input (Max) :
45V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.5V @ 100mA